Jdi na obsah Jdi na menu
 


Silný vítr, hon za balónem, ale přesto výhra...

1. 3. 2008
sestava:

1. poločas
Bajer, Novotný, Střecha, Pavlík, Milota, Hladík, Klimeš, Endlicher, Nobicht, Navrátl, A.Burian

2. poločas

Bajer, Novotný, Střecha, Pavlík, Boček, Klimeš, A.Burian, Endlicher, Nobicht, Vítek, Král


 

V řadě již třetím přípravném utkání se Křižanov utkal opět na umělé trávě ve Velkém Meziříčí s týmem Osové Bitýšky. Ještě hodinu před zápasem nikdo netušil, zda k utkání vůbec dojde. Naši republiku a tedy i oblast Vysočiny navštívil orkán Emma, který zapříčinil výpadek proudu u hlavního osvětlení. Závadu se podařilo rychle odstranit a v netradičním čase 20:00 mohl rozhodčí utkání zahájit.

 Již zmíněné nepříznivé povětrnostní podmínky předpovídaly, že fotbal tento večer nebude moc krásnou podívanou pro diváka. Posledními pokyny od trenérů byly pro obě mužstva snažit se hrát převážně po zemi. První poločas museli křižanovští bojovat nejen se svým soupeřem, ale i nevýhodou silného protivětru. I přesto si převážně drželi míč pod kontrolou na svých kopačkách a snažili se kombinační hrou překonat obranou řadu Bitýšky. Svoji převahu a tým Křižanova dostal do vedení opakovanou střelou za hranicí šestnáctky Ivo Klimeš. Jeho první střelu obrana ještě odvrátila, ale druhý, né příliš povedený pokus za přispění teče obránce doputoval až do sítě. Další branková příležitost se naskytla po dobrém vysunutí T.Novotného na spoluhráče z obrany J.Milotu, který zavezl míč až do pokutového území, kde ho soupeř zastavil až za pomocí faulu. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Aleš Burian a posunul tak Křižažov již do vedení 2:0. Osová Bitýška však své zbraně nesložila a ještě v první půli využila chybného autového vhazování Křižanova. Ze své poloviny rozjeli rychlý protiútok, který po dobré kombinaci 3 až 4 hráčů úspěšně zakončil hrotový útočník Bitýšky, jenž se ocitl sám před golmanem P.Bajerem a ten již na umístěnou střelu nemohl reagovat.

V drůhé půli s podporou silného větru v zádech mohli počítat křižanovští. Byli to ale naopak oni, kteří se po někdy zbytečných ztrátách balónu, malém pohybu  a sérií rohů dostali pod dočasný tlak soupeře. Ten si ovšem výrazné příležitosti nevytvořil a tak mohli odpovědět i hráči Křižanova. Po snaživých kombinacích se při jednom z mála centrů prosadil v hlavičkovém souboji se svým strážcem vystřídavší útočník M.Vítek a akci zakončil z prostoru již ve velkém vápně nekompromisním ,,volejem´´ Křižanov opět zase odskočil do dvougólového vedení. Při obraných činnostech si Bitýška počínala často nedovoleně a darovala pár přímých kopů soupeři. Ten se snažil lákavé příležitosti s podporou větru zakončit vždy napřímo. Až při třetí takovéto výzvě se Křižanov gólově prosadil. A.Burian nasměřoval svoji střelu do břevna a z druhé vlny výborně dobíhající L.Střecha neměl problém upravit skóre na konečných 4:1

 Tento večer si tedy naši muži moc fotbalovosti neužili, ale i přesto svým důrazem, tahem na bránu a snaživou kombinací dokráčeli po prvním zaváhání ve Žďáře ke druhé výhře v zimní přípravě. V části utkání pak měli možnost vyzkoušet nově zakoupené hrací míče, ale jejich vlastnosti a přednosti za špatného počasí nemohli stoprocentně odhalit.