Jdi na obsah Jdi na menu
 


První příprávný zápas s okresním týmem z Borů Ačko vyhrálo vysoko 5:0

31. 1. 2009


První přátelské utkání našeho A-mužstva se konalo v sobotu 31.1.2009 v 16:00 na umělé trávě ve Velkém Meziříčí, kde se muži střetli s týmem z Borů. Zápas skončil vysokou výhrou našeho mužstva 5:0.


Na umělé trávě panovalo na tamnější poměry dobré fotbalové počasí. Muži na zápas jeli v netradiční sestavě, v které se představili, někteří hráči B-týmu.

V základní sestavě bylo hned několik změn, v obraně nastoupil na stoperské dvojici s Klimešem, Hladík Petr (odehrál pouze první poločas) a na pravém krajním beku hrál P. Burian a na protější straně Boček R. Zálohu tvořili z leva Hluščenko, ve středu hráli Nobicht D. s Martinem Petrem a na pravém záložníkovi nastoupil Ilenčík Erik. Útočnou dvojici tvořili pak Burian A. a  Navrátil.

Zápas začal velice chladně. Na obou mužstvech byla znát zimní pauza a tak se prvních několik minut pouze oťukávali. Brankáři obou mužstev se prvních pár minut téměř nepotkali s míčem. Až v průběhu několika Obrazekminut si křižanovští začali tvořit menší tlak. Obrana Borů si ale byla vědoma hrozby, kterou pro ně představoval Burian A. a tak ho velmi těsně bránili. První šance byly z nakopnutých míču za obranu Borů, ale bohužel tyto míče se nám nepodařilo 100% využít. První velkou šanci měl Navrátil Roman ale jeho pokus skončil těsně mimo bránu. Borského brankáře zaměstnávali hlavně Petr M., který se ho snažil překvapit z úhlu ale jeho míče končili mimo bránu a dalším hráčem, který zaměstnával borského golmana byl Navrtátil, který se svými uníky za obranu a následnými centry snažil vytvořit golovou pozici pro své spoluhráče, tyto centry končili v náručí brankáře a nebo na kopačkách borských hráčů.

Gólu jsme se dočkali po centru Petra z pravé strany, do kterého se položil Burian A. a otevřel skóre zápasu 1:0. Hra v prvním poločase byla celkem vyrovnaná a golman Bajer nemusel téměř zasahovat. Další branky jsme se dočkali ještě v průběhu první půle, kdy se opět prosadil kanonýr Burian.


Do druhé půle se nastoupilo jenom s několika málo změnami. Do branky se postavil Homola, na stoperskou dvojici se za již zmiňovaným Klimešem postavil Manďák, a další změna byla na postu levého záložníka, která proběhla již v první půli, kvůli zranění Hluščenka.

Druhou půli lépe začalo naše mužstvo, bylo pohyblivější a dostávalo se častěji do zakončení. Dalším hráčem, který změnil stav utkání byl křižanovský Nobicht D., který z hranice vápna krásnou střelou zvyšoval již na 3:0. Hráči Borů se i tak nevzdávali a snažili se vstřelit kontaktní branku. Bohužel jejich pokusy končili na kopačkách našich obránců a nebo v náručí golmana Homoli. Na 4:0 zvyšoval Ilenčík, který prostřelil golmana Borů z těžké pozice. Asi v 70-75 minutě se naše obrana dostala pod menší tlak. Tento tlak ale borští hráči nedokázali využít. Poslední, kdo se trefil v tomto utkání byl Petr M., který tak uzavřel skore na konečných 5:0.


Naše mužstvo podalo dobrý výkon, i když nenastoupilo v té nejsilnější sestavě. Chybělo celkem 6 hráčů, kteří v průběhu podzimní sezony nastupovali v základní sestavě.


Dalším soupeřem je Radostín nad Oslavou. Zápas proběhne v sobotu 7.2.2009 v 15:00 na umělé trávě ve Žďáru nad Sázavou.