Jdi na obsah Jdi na menu
 


První jarní utkání Á-tým s Rapoticemi bohužel prohrál 2:0

4. 4. 2009

Sestava: Bajer- Klimeš, Milota (Burian.P), Boček, Hladík P.- Ilenčík, Nobicht D., Petr M., Pálka (Vítek M.) - Burian A. (Navrátil), Kubiš


Na první jarní utkání jsme jeli do Rapotic, protože první kolo s Rantířovem se pro nezpůsobilý terén odložilo na pátek 17.4.2009 v 17:30. 

Již během rozcvičení se okolí fotbalového hřiště naplnilo diváky, které na toto utkání přilákalo jak krásné počasí tak i to, že to bylo první  utkání obou týmů.


     Po úvodním hvizdu rozhodčího bylo znát na obou týmech, že na přírodní trávě hrají poprvé v jarní části sezóny. V prvních minutách se hráči pouze oťukávali. Hra byla vyrovnaná a tempo hry zatím nikdo neudával. Naši hráči měli v prvních minutách problémy s odkopy a výkopy domácího golmana, ale žádná velká šance domácích se nekonala. Jejich pokusy končili většinou mimo bránu a nebo na kopačkách našich obránců. Jednu z větších příležitostí z našeho týmu měl Ilenčík, který bohužel nedostal ve velkém vápně balón pod kontrolu a rychlý přístup domácích obránců mu znemožnil ohrozit golmana. Hra se po většinu hrací doby odehrávala ve střeObrazekdu hřiště a do útočných akcí se obě mužstva pouštěla dlouhými nákopy. Měli jsme i několik rohových kopů, bohužel tyto příležitosti k otevření skóre se nám nepodařily proměnit. Stejně na tom byli i Rapotičtí hráči, kteří měli rohových kopů daleko více než my. Po několika minutách jsme museli sáhnout do základní sestavy, kdy se po souboji o míč zranil Milota a musel jít střídat. Na jeho místo se postavil Burian P. Větší rozruch nastal asi tak v 30. minutě, kdy domácí hráč zahrál ve vápně rukou a naši hráči se domáhali penalty, bohužel marně. Téměř až v závěru poločasu se do velké šance dostal domácí Matoušek, který hlavou trefil tyčku Bajerovi branky. Poločas tedy skončil 0:0.


     Do druhého poločasu jsme nastoupili beze změn. Hra se opět odehrávala spíše ve středu hrací plochy. Nám se podařilo v prvních minutách ohrozit domáci golmana z rohových kopů, bohužel opět neúspěšně. Domácí se snažili překonat našeho brankáře střelami z dálky, ale ty většinou končily mimo branku a nebo v jeho náručí . Bohužel pro náš tým se dostali do vedení domácí, kdy po chybě ve středu hřiště rapotický Rossi našel Matouška a ten ze strany překonal Bajera 1:0. Hra se začala častěji kouskovat a to hlavně díky hlavnímu rozhodčímu, který více a více  připískával domácím. Začal i rozdávat žluté karty a to bohužel jenom v náš neprospěch. První dostal již v prvním poločase Burian A. jako další, který viděl žlutou kartu byl Ilenčík. Častěji jsme se bavili s rozhodčím a ztráceli jsme koncentraci na utkání. To se nám nevyplatilo o několik chvil později, kdy se po chybě dostal k míči domácí utočník Rossi a zvýšil náskok na 2:0. Naše snaha změnit skóre se ale nevytratila a snažili jsme se o vstřelení prvního jarního gólu. Bohužel tento záměr se nám nedařil a to také protože Vítek M., který vystřídal Buriana A. dostal první žlutou kartu za řeči, netrvalo tomu dlouho a dostal i druho za faul na brankáře. Dvě žluté karty znamenaly pro Vítka červenou a předčasný odchod do sprch. Nám se již v deseti nepodařilo se stavem utkání nic udělat a tak zápas skončil vítězstvím domácího mužstva.