Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na umělé trávě v Domaníně padlo celkem pět branek

9. 3. 2008
sestava:

1. poločas
Bajer, Novotný, Střecha, Milota, P.Burian, Pavlík, Klimeš, Endlicher, Nobicht, Navrátl, A.Burian

2. poločas

Bajer, Novotný, Střecha, Boček, P.Burian, Pavlík, Klimeš, Endlicher, Nobicht, A.Burian, Král


    Ve svém předposledním přípravném utkání na jarní část sezóny se naši Muži A utkali s týmem Štěpánova A. Zápas se konal v nedělním odpoledni na umělé trávě v Domaníně u Bystřice za krásného skoro již jarního počasí.

 Štěpánov, druhý tým okresního přeboru s ambicemi na postup do vyšší třídy, měl být kvalitní prověrkou pro náš tým. Již od začátku zápasu své kvality prosazoval a dobrou kombinační hrou Křižanov přehrával. Po úvodní převaze se ale i křižanovští zformovali a začali si vytvářet určité náznaky útočných šancí směrem na soupeřovu branku. Krásnou střelou se prezentoval L.Střecha jenž nasměroval svoji ránu z poza šestnáctky smolně pouze do brankové spojnice. Na užším hřišti bylo k vidění spousta osobních soubojů, okamžitá napadání střídavě z obou stran a tedy velmi složité probíjení ke střeleckým pozicím či rychlého úniku. Obě mužstva se prezentovali kvalitní obranou hrou a k ohrožení brankářů docházelo spíše jen z rozehrávání standardních situací a rohových kopů. Jednu z variant využil křižanovský A.Burian, který střelou z přímého kopu za pomocí teče hráče stojícího ve zdi dostal míč až za záda domácího gólmana, který reagoval na prvotní střelu. Štěpánov ale ještě do poločasu stačil srovnat krok i průběžné skóre. Z rychlé a pěkné kombinační akce dokázali úspěšně překonat P.Bajera hájícího křižanovskou svatyni. Poločasové skóre vypovídalo i souhlasně o vývoji první půle.

     V druhém poločase obě mužstva pokračovaly s aktivním napadáním a celkem úspěšně dále zabraňovali vytváření si šancí soupeři. Občas při zaváhání a pomalém přístupu k hráči dokázal Štěpánov dobrou kombinační středovou řadou rozehrávat nebezpečné balóny na své útočníky a více tak zaměstnat obrané řady Křižanova. V jedné z útočné fázi Křižanova se po střelecké příležitosti záložní řady dostal ke zblokované střele I.Klimeš. Z pravé strany malého vápna obstřelil gólmana, ale bohužel míč těsně minul levou tyčku. Změny skóre se opět chopili muži Křižanova. Míč putoval po ose Klimeš – Navrátil – Král až za záda domácího gólmana. Skórující M.Král byl ovšem ve sporném ofsajdovém momentu, který velmi pobouřil hráče Štěpánova.

Obrazek

    Zmíněná situace vyvolala na hřišti spíše agresivní chování určitých hráčů Štěpánova a tak následné souboje zaváněly vždy nedovoleně a často končily tvrdým zákrokem a odpískáním faulu na obou stranách. Na hřišti se tedy stále více přiostřovalo.
Do myšlenkově rozhozené obrany vyslal krásným pasem I.Klimeš útočníka M.Krále, který v běžeckém souboji vyhrál nad svým strážcem a celou akci gólově zakončil. Křižanov tak konec zápasu již celkem kontroloval a ještě dokázal konec zpestřit. Domácí obránce M.Trojanovič na kruhu velkého vápna nekompromisně sestřelil křižanovského středopolaře I.Klimeše, který bohužel musel zbývající minuty shlédnout pouze z lavičky. Nařízeného přímého volného kopu se zhostil D.Nobicht. Parádní střelou přes obranou zedˇ soupeře na bližší tyč nedal gólmanovi žádnou šanci a uzavřel tak hektický závěr zápasu.

     Příští týden má naše Áčko volno a tak se bude v tréninkovém stylu připravovat na poslední a zřejmě nejtěžší test zimní přípravy před skokem do jarní sezóny. Hráči si tak odpočinou od herní zátěže a pokusí si vyléčit všechny šrámy z předchozích utkání.